העלייה הרוסית בישראל התעצמה רבות בשנים האחרונות, כך שניתן למצוא את הציבור דובר הרוסית כחלק אינטגרלי מאתנו. לאחרונה הלכה והתעצמה השאלה איך אנחנו מגדירים את הרוסים. אפשר היה להגדירם בעבר כעולים חדשים, אך הביטוי לא נכון עוד לנוכח הנסיבות כי קיימים זמן רב בארצנו והפכו כבר לחלק מאתנו. עם זאת, הם טרם אימצו לחלוטין את השפה העברית כך שניתן למצוא הרבה מאוד שעדיין קוראים ברוסית, שומעים ברוסית ודברי השפה באופן שותף. לכן המושג עולים חדשים לא מתקבל היטב בנוף המקומי.

 

לא בהכרח עולים חדשים

המושג עולים חדשים אינו חדש ומבשר על אלו שבאו לישראל ממדינה זרה והם נחשבים לחדשים במדינה. המגזר הרוסי אינם כאלו מכיוון שמצויים  בחברתנו פרק זמן לא מבוטל. הרוסים כציבור הם נהנתנים אשר נוהגים לשמור על אורך חיים הכולל בילויים לרוב ובתקציב שאיננו מוגבל כלל. חשוב מאוד להכיר את הציבור ולעיתים גם להיות חלק ממנו בכדי שנוכל להציע עבורו מוצרי צריכה. התחביבים הבלתי מתפשרים כוללים תרבות ומזון טוב, כאשר מוכן להשקיע סכומי כסף בלתי מבוטלים עבור מוצר איכותי.

iStock_000010754350Medium

לא מתפשרים על כלום

הציבור הרוסי מאז ועד היום נחשב לחובב קריאה מהשורה הראשונה. ניתן להגיע אליו עם מסרים שיווקיים בבלוגים בשפה הרוסית וכן ברשתות חברתיות המיועדים לציבור הספציפי. כל דבר שמפורסם חייב להתאים לאופי המיוחד של הציבור הזה ואילו אנחנו במרינה עמלים כל יום בכדי ליצור ללקוחות תוצר שיווקי איכותי ומניע לפעולה. הרעיון הכללי העומד כמטרה סופית עבור כל מפרסם הוא להציע את הסחורה האיכותית ביותר באמצעות המדיות הספציפיות בהן נוהג הציבור להסתובב. רשת האינטרנט רצופה במקומות אשר עושים חסד עם ציבור מיוחד זה ואילו הרבה מאוד אנשים מבני הציבור הרוסי נוהגים לקחת חלק ברשתות החברתיות אשר דוברות את שפתם הכוללת.

 

דורשים טיפול מיוחד

אם אנחנו מדברים על לקוחות מהמוצא הרוסי חשוב לנו לטפל בהם ביתר מסירות. ציבור רוסי מוגדר כאחד האוהב להשקיע בעבור מוצרים שהוא מעוניין לרכוש ולכן חשוב להכיר ולדעת את הדרכים לפנות אליו.video