רוסים הם אותם עולים מחבר העמים אשר מוטמעים בתוכנו כבר שנים רבות. לא עבר הרבה זמן עד שנתגלה הפוטנציאל כקהל צרכני טוב ואיכותי. הרצון לקבל את הטוב ביותר ללא כל פשרות במחיר הוביל לכדי פתיחת מקומות ייעודיים לציבור הזה באזורים בהם ריכוזם הוא גבוהה. חלק מהמקומות שנפתחו הם מועדונים לבילויים ומעדניות לממכר מזון אשר פונים בראש ובראשונה לציבור הספציפי ומציעים עבורו את כל מה שהוא אוהב. אנחנו יכולים להבין את האסטרטגיה השיווקית במגזר הרוסי באמצעות מספר דרכים בהם היא מתבצעת.

מפה לאוזן
העברת המידע אודות מוצרים מעניינים היא חיונית מאוד בנוגע למוצרים חדשים שעדיין לא עברו מספיק מידע ושימוש. ברגע שקבוצת משתמשים התלהבה ממוצר או שרות היא מעבירה את המידע לסובבים ובכך מתפתח כוח קניה צרכני המקדם את השימוש במוצר. אסטרטגיה שיווקית במגזר הרוסי פועלת גם בכיוון הזה בדרך קבע. אפשרות נוספת קיימת גם באמצעות רשת האינטרנט. הרשת שופעת קהלים הגולשים בה מדי יום. באשר למגזר הרוסי קיימים הרבה מאוד גולשים הפוקדים את רשת האינטרנט במטרה למצוא את הנושאים המעניינים אותם.

אמצעים דיגיטליים מתקדמים
ציבור הרוסים מונה קיום 100 מיליון אשר גולשים ברשת האינטרנט באופן קבוע מדי יום. מתוך הכמות הזו נמצאים קרוב ל850 אלף נמצאים בישראל, מספר גדול המעיד על פוטנציאל שיווקי גבוה. הרגלי הצריכה של הגולשים ממוצא רוסי אינם שונים בהרבה משל הישראלים, אך ההבדל המהותי הוא שהרוסים עושים שימוש רב בפורטלים, רשתות חברתיות ומנועי חיפוש הדוברים את שפת האם שלהם. היתרון מהווה הצלחה בכל הקשור לקידום מסרים שיווקיים במגזר הרוסי. ניתן לעשות שימוש בהזרמת המידע במקומות המרכזיים בהם מבקר הציבור הרוסי ולזכות בהזנקת כל אותם נושאים פרסומיים אותם נרצה לשווק.

לענות על הצרכים של כולם
בני המגזר הרוסי עושים שימוש רב בכל הקשור לתכנים בשפה הרוסית. זה מתחיל בפורטלים ורשתות חברתיות הפונים בעיקר לדוברי השפה וממשיך בבלוגים בתחומים שונים ביניהם מזון ואופנה, המעניינים במיוחד גולשים ממוצא רוסי. אסטרטגיה שיווקית במגזר הרוסי יכולה לעבוד מצוין באמצעות רשת האינטרנט בעיקר בשל היותו כוח קניה חזק.