בניית אתרים לעסקים - פרסום בסיסי חובה לכל עסק כשעסק חדש מתחיל לחלק את עוגת הפרסום שלו, כיצד ואיפה הוא יפרסם את עצמו, אזי שחלק עיקרי מהתקציב כיום חייב ללכת לאינטרנט ובפרט על בניית אתר. זה יהיה הכלי דרכו הוא ייחשף לגולשים בארץ וכן בעולם. עסק ללא אתר אינטרנט, הוא עסק אשר כאילו לא קיים.

בניית אתרים לעסקים הוא אחד התחומים הכי מפותחים והכי מתקדמים אשר קיימים כיום בעולם הפרסום. כל מי שקורא במדורי הכלכלה על עולם הפרסום והשיווק יודע, שפרסום דיגיטלי, קרי פרסום באינטרנט מחליף את הפרסום הישן ולמעשה חותך את התקציבים באופן ניכר, עד כדי כך שיש עסקים רבים שויתרו על השקעות פרסום בפרסום פרינט או פרסום חוצות לטובת בניית אתר דרכו ועליו הם מבססים חלק גדול מהפרסום שלהם.

לפני שנסביר מדוע בניית אתרים לעסקים הוא חובה, חשוב לציין, שבניית אתרים שינתה לגמרי את תפיסת הפרסום וגם הכניסה גורמים חדשים לתחום. עסקים קטנים שבעבר לא יכלו להתחרות בעסקים גדולים על פרסום בפרינט, יכולים כעת באמצעות בניית אתר וקידומו בגוגל ליהנות מחשיפה רבה. אומנם יש להם פחות משאבים מאשר לעסק גדול אך אם הם עובדים בצורה נכונה הם יכולים להגיע לתוצאות לא רעות בכלל, הן ברמה הלוקאלית והן ברמה הלאומית. הכל תלוי כיצד הם מייעדים את התקציב שלהם, איזו תוכנית עבודה יש להם וכיצד הם מממשים אותה.

מדוע כל עסק חייב אתר אינטרנט

לאתר אינטרנט עסקי יש 4 ייעודים. ייעוד ראשון הוא לספק לגולש מידע אודות העסק. כל מה שהוא לא יוכל למצוא בשום מקום אחר, מידע אמין ואמיתי, מידע חיובי שיכול לעזור לו ברמות שונות.  זה נכון הן לגבי מידע שנמצא כל הזמן באתר, וזה נכון לגבי מידע זמני, הנחות, מבצעים, אירועים, תערוכות ועוד.

ייעוד שני, הוא לתת לגולש אפשרות ליצור קשר עם בעלי העסק באופן ישיר. במקום ליצור קשר טלפוני או לחילופין קשר פנים אל פנים, הוא פשוט יכול ליצור קשר דרך האתר באופן ישיר. זה נכון אגב לגבי כל דבר, קבלת מידע, בירור על מוצרים, העלאת טענות ובעיות ועוד.

ייעוד שלישי הוא לאפשר לגולש לבצע רכישות של מוצרים ושירותים דרך האתר. במקום להגיע פיזית אל המקום, הוא יכול לעשות דרך האתר ובכך לחסוך כסף וזמן.

ייעוד רביעי הוא לשמש פלטפורמת פרסום. האתר הוא המקום היחידי שהעסק יכול לפרסם את עצמו בחינם בלי הפסקה. הוא גם ישמש הבסיס לכל הפרסומים ברשת, נניח ומפרסמים באנר או פרסומת אחרת באיזה מקום, היא תוביל לאתר. האתר למעשה מהווה את בסיס ההתנהלות של העסק ברשת.

לסיום, בניית אתרים לעסקים היא דבר מהותי שיוצרת פעילות עסקית רחבה הן לעסקים קטנים והן לעסקים גדולים ועל כן כל עסק חייב להחזיק אתר אינטרנט שיכול לשרת אותו נאמנה.