בימים בהם שוק העבודה מוצף הצעות מצד עובדים פוטנציאלים, המבקשים להיות חלק מאלפי דורשי עבודה במשרות הפזורות במשק, ישנו הצורך לסנן ולבחור את הטובים והאיכותיים ביותר. עובדים מהמגזר הרוסי הינם בעלי תפוקה יוצאת דופן ומסורים ברמה שונה מכל מה שהכרנו בעבר. העובד ממוצא רוסי מגיע במטרה לספק את הסחורה ולא סתם לחמם כיסא כמו עובדים רבים הנמצאים בתפקידים השונים. דווקא העובדה שמדובר בדרך כלל בעולים חדשים מחזקת את המסירות למקום העבודה ומאפשרת דבקות במשימה לאורך זמן.

אפשר לתת אמון
מעסיק המחפש עובדים בישראל לא בהכרח יודע איזה מהם הוא יקבל בסופו של דבר. להגדרות התפקיד עונים לא מעט אנשים שאחד מהם הוא חייב לאייש ולנסות להסתגל אליו. במידה ויבחר בעובד מהמוצא הרוסי, תהפוך המשימה בוודאי לקלה הרבה יותר. העובד הרוסי מסור למערכת עד כדי כך שהוא לעיתים יעשה מעבר לנדרש ממנו. המנטליות ממנה הוא מגיע נבדלת לחלוטין מהחברה הישראלית ולכן היותו נוח יותר להעסקה.

ידע זה כוח
כחלק מדרישות כל תפקיד ישנו הצורך בהפגנת ידע ולו הבסיסי ביותר שחיוני להצלחה. עובד רוסי הוא בעל ידע רב בנושאים רבים ולכן יוכל לתרום הרבה מעצמו לתפקידים השונים. הרצון להתמקצע בתפקידים מאפשר למעסיק גמישות מצד אותו עובד והבטחה כי השקעה בו בהעשרת ידע אינה לחינם. הידע הוא נחלתו של כל עובד ועמו הוא ממשיך להתקיים במקום עבודתו, כאשר האינטרס הוא משותף עבור שני הצדדים. המטרה היא לדעת כמה שיותר ולתרום באופן מגוון.

האיש הנכון בזמן הנכון
כפי שכולם כבר נכחו לדעת מציאת עובדים היא לא משימה פשוטה, כמו גם מציאת העבודה עצמה מצד העובד. המסע לעבר מציאת העובד הנכון מצריכה מהמעסיק חדות אבחנה ואפשרות זיהוי מי מתאים ביותר לתפקיד ספציפי. כאשר אנחנו פונים לעובדים על פי קבוצות הרי שנמצא כי לעובדים הרוסים יש יתרונות רבים שיתרמו לקבלתם לתפקיד. זהו אינו סוד גדול שמציאת העובד הנכון קרוחה בהרבה מאוד מאמצים ולעיתים המזל מביא עמו את הבשורה. ראוי לקחת בחשבון את העובדים מהמוצא הרוסי שיעניקו את הערך המוסף לעסק שלכם.